Ford Model T Cabriolet 1916

Startbod

28.000,00 - 33.000,00

Kavelnummer: 210 - 31

Kaveltype: % BTW

De Ford Model T uit 1916 is een ware icoon in de geschiedenis van de automobiel, een model dat de wereld van mobiliteit voor altijd veranderde. Henry Ford's doel was om een betaalbare auto voor de massa te bouwen, en dat deed hij met de Model T, liefdevol de "Tin Lizzie" genoemd. De Model T was een symbool van vrijheid, en het was de eerste auto die door velen kon worden gekocht, mede dankzij de innovatieve productiemethoden die Ford toepaste. Deze specifieke coupéversie uit 1916 is een prachtig voorbeeld van dit baanbrekende model, met een uitgebreide restauratie die zijn historische charme in ere houdt terwijl de techniek is aangepast voor betrouwbaarheid en rijplezier.

Onder de motorkap ligt een '26-motor die volledig is herbouwd door J&M Machine in Southboro, MA, en die is uitgerust met verschillende verbeteringen die de prestaties en betrouwbaarheid van de auto naar een hoger niveau tillen. De motor is uitgebalanceerd en beschikt over aluminium zuigers, een hoogcompressie cilinderkop en een 280 nokkenas, wat zorgt voor een soepele en efficiënte werking. De nieuwe startmotor, de 6-volt alternator en de verdeler zijn moderne toevoegingen die ervoor zorgen dat de auto met gemak kan worden gestart en betrouwbaar functioneert. Met slechts 500 mijl op de teller sinds de revisie verkeert de motor in topconditie.

De transmissie van deze Model T is grondig aangepakt met onder andere een Jack Rabbit-koppeling, een brede remtrommel en Kevlar banden, wat bijdraagt aan een verbeterde duurzaamheid en rijervaring. De nieuwe versnellingen, pinnen en het vliegwiel zorgen ervoor dat deze klassieke Ford niet alleen historisch interessant is, maar ook praktisch inzetbaar. Het onderstel van de auto is volledig vernieuwd met nieuwe kingpins, wiellagers en een zogenoemd "Fat Man" stuurwiel, dat bekendstaat om zijn karakteristieke vorm en gebruikersvriendelijkheid. De wielen zijn opnieuw opgebouwd met nieuwe spaken en velgen, en de nieuwe banden en binnenbanden zorgen ervoor dat deze Model T klaar is voor vele kilometers plezier op de weg. De nieuwe lak en pinstriping geven de auto zijn klassieke uitstraling terug, waarbij de originele lijnen van het ontwerp prachtig tot hun recht komen.

Aan de achterkant van de auto is de complete aandrijflijn herbouwd, inclusief nieuwe assen, kruiskoppelingen, ringen en pignon, en zwevende naven. De toevoeging van Rocky Mountain remmen biedt extra remkracht, een welkome verbetering die de veiligheid aanzienlijk vergroot. Deze moderniseringen maken deze Model T niet alleen mooier, maar ook betrouwbaarder en veiliger in het moderne verkeer.

Om een goed beeld van de auto te krijgen, adviseren wij u om naar één van de kijkdagen te komen.

Dit kavel maakt deel uit van de spectaculaire online veiling "RD Classic Cars, No Reserve Collectibles & The Private Collection". De veiling bestaat uit drie delen, waaronder een unieke collectie klassieke auto's van RD Classics, een breed scala aan No Reserve Collectibles, en exclusieve auto's uit The Private Collection. Naast deze bijzondere voertuigen worden er ook tal van andere objecten geveild, zoals automobilia, collectibles, jukeboxen, speelgoed, en veel meer.

Wij nodigen u van harte uit om deze unieke collectie te ontdekken tijdens de kijkdagen. Mis deze kans niet en bekijk alles zelf van dichtbij.

- Deel 1 - RD Classic Cars, No Reserve Collectibles & The Private Collection
- Deel 2 - RD Classic Cars, No Reserve Collectibles & The Private Collection
- Deel 3 - RD Classic Cars, No Reserve Collectibles & The Private Collection