Renault 8 Gordini 1964

Startbod

55.000,00 - 85.000,00

Kavelnummer: 216 - 15

Kaveltype: % BTW

De Renault 8 Gordini staat bekend als een van de meest gewilde sportauto's uit het naoorlogse Frankrijk. Deze sportieve sedan, geboren uit een samenwerking tussen Renault en tuner Amédee Gordini, heeft in de jaren '60 furore gemaakt op zowel de weg als het circuit. Met slechts iets meer dan 12.000 geproduceerde exemplaren is dit model een echte zeldzaamheid.

Volledige Restauratie en Vernieuwde Techniek

Dit specifieke exemplaar uit 1964 is in 2017 volledig gerestaureerd door een specialist. De carrosserie werd zorgvuldig aangepakt en opnieuw gespoten in het iconische Gordini-blauw, zowel van buiten als van binnen. Het interieur is vernieuwd met hoogwaardige materialen, inclusief nieuwe deurpanelen en rubberen vloerbekleding. Het dashboard, voorzien van een indrukwekkend arsenaal aan meters, verkeert in uitstekende staat.

Krachtige Prestaties en Comfort

Onder de motorkap bevindt zich de originele, volledig gereviseerde viercilinder motor, die klaar is voor vele kilometers rijplezier. De motor reageert uitstekend op het gaspedaal en de auto laat zich soepel van bocht naar bocht sturen. Bovendien is de originele vierversnellingsbak voorzien van een extra vijfde versnelling, waardoor lange ritten comfortabeler worden. Deze recente revisie zorgt ervoor dat zowel de motor als de versnellingsbak nog ingereden moeten worden, wat de nieuwe eigenaar de kans geeft om de auto verder in te werken.

Een Unieke Kans

Deze Renault 8 Gordini is niet alleen een lust voor het oog, maar biedt ook een fantastische rijervaring. Een unieke kans om een volledig gerestaureerde en in topconditie verkerende klassieker te bezitten.