Kavelnummer: 216 - 43
Kaveltype: % BTW
Deze Rolls-Royce Phantom II uit 1929 vertegenwoordigt het toppunt van luxe en vakmanschap uit de roaring twenties. De Phantom II was destijds de waardige opvolger van de legendarische Silver Ghost en New Phantom. Slechts 1.767 van deze chassis werden gebouwd, waarna elk exemplaar door vooraanstaande carrosseriebouwers werd voorzien van unieke koetswerken. Dit specifieke exemplaar, met chassisnummer 70WJ, heeft een fascinerende en volledig gedocumenteerde geschiedenis.
Koninklijke Geschiedenis
Deze Phantom II begon zijn leven als showmodel bij Rolls-Royce in 1929, waarna het in 1930 werd geleverd aan de jonge Prince Pratapsinha Gaekwar van Baroda in India. Deze prins gebruikte de auto voor de tijgerjacht, zoals gedocumenteerd op diverse foto's uit die periode. In de daaropvolgende decennia wisselde de auto van eigenaar, waarbij hij in handen kwam van prominente figuren zoals Keith Williams en later Thomas Watson Jr., voormalig CEO van IBM.
Elegante Boat-Tail Conversie
In 1967 kreeg de Phantom II een elegante boat-tail carrosserie, gebouwd door de gerenommeerde Spaanse carrosseriebouwer Josep Vert. Deze conversie gaf de auto een nog indrukwekkendere uitstraling en maakte hem tot een waar kunstwerk. De auto heeft sindsdien diverse eigenaren gehad en werd in 2010 volledig gerestaureerd, inclusief een motorrevisie door een specialist.
Klaar voor de Toekomst
Met zijn gerestaureerde motor, vernieuwde onderdelen zoals de zuigers, koppeling en cilinderkop, en zijn prachtige lak in New Ivory en Mandeville Blue, is deze Phantom II klaar om bewonderd en gereden te worden. De auto beschikt over een uitgebreide set fabrieksdocumenten uit 1929 en is nu volledig ready to go.