Kavelnummer: 216 - 57
Kaveltype: % BTW
Origineel en ongerestaureerd exemplaar
Deze 1966 Alfa Romeo 1600 Spider Duetto is een zeldzaam en origineel exemplaar in ongerestaureerde staat. Deze "true survivor" werd gekocht van de tweede eigenaar, een liefhebber die de auto in het zonnige en droge Santa Barbara, Californië reed. Dankzij dit gunstige klimaat heeft de auto geen last van roest, en is er nooit aan de carrosserie gelast. De originele lak en het chroomwerk zijn mooi bewaard gebleven, wat deze Alfa een fraaie uitstraling geeft.
De auto verkeert in nette staat. Onder de motorkap bevindt zich de originele 1.570 cc motor, met twee carburateurs die samen 109 pk leveren. De vijfversnellingsbak, onafhankelijke wielophanging en schijfremmen rondom zorgen ervoor dat de Duetto soepel rijdt en uitstekende rijeigenschappen heeft.
Prachtig interieur
Het interieur van deze Alfa Romeo is net zo origineel als de buitenkant. De stoelen, deurpanelen, het dashboard en de instrumenten zijn in authentieke staat en stralen een fraai patina uit. Dit zal vooral gewaardeerd worden door puristen die het historische karakter van ongerestaureerde klassiekers willen behouden.
Een iconische Alfa Romeo met rijke historie
De Alfa Romeo 1600 Spider Duetto werd voor het eerst gepresenteerd op de Geneva International Motor Show in 1966. Als het laatste project van de legendarische ontwerper Giovanni Battista ‘Pinin’ Farina is het model een belangrijk model. Het is dan ook niet verrassend dat deze Duetto een gewild model is onder autoliefhebbers wereldwijd.