Facel Vega FV3 1957

Startbod

118.000,00 - 150.000,00

Kavelnummer: 217 - 99

Kaveltype: % BTW

Deze 1957 Facel Vega FV3 is een bijzonder zeldzaam exemplaar, zowel in zijn oorspronkelijke staat als door zijn filmrol in de Franse film Sagan (2008). Oorspronkelijk geleverd aan een Zwitserse advocaat, heeft deze iconische Franse auto daarna vele jaren doorgebracht in Frankrijk, waar hij goed werd verzorgd en gekoesterd.

Ongelooflijk originele carrosserie

De grijze lak op deze FV3 is waarschijnlijk nog origineel en heeft door de jaren heen een prachtig patina ontwikkeld. De carrosserie, met zijn strakke lijnen en de kenmerkende panoramische voorruit, verkeert in een unieke staat die het ware karakter van de auto weerspiegelt. Het chroomwerk, de logo’s en de stalen details hebben de tand des tijds goed doorstaan, en geven de auto een prachtige, authentieke uitstraling. Hoewel de lak enkele kleine beschadigingen vertoont, draagt dit juist bij aan de tijdloze charme van deze klassieker.

Elegant en origineel interieur

Het interieur van de Facel is grotendeels origineel, met slechts minimale aanpassingen. De bekleding werd ooit vernieuwd, maar is volledig intact en goed onderhouden. Het dashboard met prachtig verweerd houtwerk, het originele stuur en de meters geven een nostalgische blik op het verleden. Elk detail van deze auto ademt de verfijning en luxe waarvoor Facel Vega zo bekend staat.

Krachtige Chrysler V8-motor in goede staat

Onder de motorkap ligt een indrukwekkende 6.3-liter Chrysler Typhoon V8 met 365 pk, die nog steeds in goede conditie verkeert. De motor is goed onderhouden en loopt soepel, wat zorgt voor een geweldige rijervaring. Met een kilometerstand van slechts 76.334 km, is deze auto niet alleen een prachtig museumstuk, maar ook klaar voor de weg.