Kavelnummer: 218 - 163
Kaveltype: % BTW
De Heinkel Trojan is een microcar die perfect inspeelde op de behoefte aan betaalbare, compacte auto's in de naoorlogse periode. Deze 1957 Heinkel Trojan is een van de vele auto's die in die tijd werd gebouwd om met beperkte middelen toch betrouwbare mobiliteit te bieden. De populariteit van microcars groeide, vooral tijdens de Suez-crisis, toen brandstofbesparing centraal stond.
Gerestaureerde carrosserie in originele staat
Dit exemplaar verkeert in uitstekende staat, dankzij een grondige restauratie. De carrosserie, uitgevoerd in de originele kleur, is opnieuw gespoten en ziet er nog steeds keurig uit. Het dunne plaatwerk sluit overal goed aan, waardoor de auto zijn karakteristieke retro-uitstraling behoudt. Met slechts één deur, geplaatst aan de voorzijde, stap je eenvoudig in het verrassend ruime interieur via het zwenkbare stuur.
Comfortabel en verzorgd interieur
Het interieur van deze Heinkel Trojan is net zo goed onderhouden als de buitenkant. De stoelen zijn opnieuw bekleed met een stijlvolle ruitjesbekleding, en het originele bakelieten stuurwiel verkeert in uitstekende staat. De tapijten zijn tijdens de restauratie keurig vernieuwd en dragen bij aan de nette uitstraling van het interieur.
Lichte en efficiënte techniek
Onder de motorkap ligt een 200cc-motor die 10 pk levert, gekoppeld aan een handgeschakelde transmissie met vier versnellingen. Hoewel de prestaties bescheiden lijken, maakt het lage gewicht van slechts 290 kg de Heinkel verrassend snel. Met een topsnelheid van 90 km/u biedt de Trojan een leuke rijervaring, ideaal voor stadsritten en korte afstanden.
Een zeldzame kans op een unieke klassieker
Dit gerestaureerde exemplaar is een prachtig voorbeeld van een microcar uit de jaren '50, een tijdperk waarin compact en efficiënt design centraal stonden. Een unieke kans voor liefhebbers van bijzondere klassieke auto's.