Messerschmitt KR 200 Roadster 1959

Startbod

32.000,00 - 45.000,00

Kavelnummer: 218 - 164

Kaveltype: % BTW

De Messerschmitt KR200 Roadster is een van de meest unieke en charmante voertuigen ooit geproduceerd. Deze driewielige microcar, ontworpen door vliegtuigontwerper Fritz Fend, ontstond in een tijd dat Messerschmitt door het verbod na de Tweede Wereldoorlog geen vliegtuigen meer mocht bouwen. Het resultaat is een innovatief voertuig, een mix van auto, scooter en motorfiets, dat zijn oorsprong duidelijk laat zien in het design en de aerodynamische lijnen.

Fraai gerestaureerd exemplaar

Dit specifieke model is enkele jaren geleden prachtig gerestaureerd, waarbij uitsluitend gebruik is gemaakt van originele onderdelen. Het blauwe lakwerk, het glanzende plaatwerk en de roestvrijstalen strips verkeren in perfecte staat. Zelfs de details, zoals het kofferrekje met rieten koffertje achterop, zijn in nieuwstaat. De KR200 staat op de correcte 8” wielen met whitewall-banden, wat de auto een authentieke uitstraling geeft.

Uniek en sfeervol interieur

Het interieur van deze Messerschmitt is werkelijk een beleving op zich. Met twee zitplaatsen achter elkaar en een vliegtuigachtig instrumentenpaneel wordt direct duidelijk dat de ontwerper zijn sporen in de luchtvaart heeft verdiend. De bekleding en instrumenten verkeren in perfecte staat. Achter het platte stuur ervaar je het rijden zoals in geen enkel ander voertuig, een mix van het gevoel van een tweewieler en de comfort van een auto.

Krachtige en compacte motor

Onder de motorkap ligt een 191 cc Fichtel & Sachs tweetaktmotor, goed voor 10 pk. Ondanks het bescheiden vermogen, is de rijervaring spectaculair, mede door het lage gewicht van slechts 230 kilogram. Met een topsnelheid van 105 km/u biedt de KR200 een unieke rijbeleving die nergens anders mee te vergelijken is.