Kavelnummer: 218 - 179
Kaveltype: % BTW
Deze Jaguar XK150 Fixed Head Coupé Special Equipment uit 1959 is een prachtig gerestaureerde klassieker, oorspronkelijk geleverd in de Verenigde Staten met unieke fabrieksopties. Als Special Equipment-uitvoering beschikt hij over een indrukwekkend pakket aan opties, waaronder chromen spaakwielen, mistlampen, dubbele uitlaat, fabrieks-overdrive en de zeldzame B-type cilinderkop, die 20 pk extra vermogen toevoegt aan de krachtige 3.4-liter motor. Dit exemplaar heeft zijn originele motor, wat deze Jaguar als "matching numbers" uniek en bijzonder maakt.
Zeer complete restauratie met rally-aanpassingen
De uitgebreide restauratie van deze XK150 heeft ieder detail tot in de perfectie hersteld, waardoor de auto in uitstekende staat verkeert. Om hem klaar te maken voor rally’s en lange ritten, zijn er rally-accessoires toegevoegd, zoals een tripmaster, een Kenlowe ventilator, een leeslamp en comfortabele stoelen met 4-punts veiligheidsgordels. Daarnaast zijn er achteruitrijlichten en een periodiek mistachterlicht geplaatst, wat zowel de functionaliteit als de veiligheid vergroot zonder afbreuk te doen aan de klassieke uitstraling.
Diep marineblauw exterieur en luxueus interieur
De XK150 schittert in een prachtige marineblauwe lak die de elegante lijnen van de carrosserie accentueert. Binnenin is de cabine uitgevoerd in bordeauxrood alcantara en leer, wat zorgt voor een luxueuze sfeer. Het dashboard en de klassieke instrumenten zijn prachtig afgewerkt, en de details van het interieur weerspiegelen dezelfde hoge kwaliteit als de buitenkant.
Ongekende rijervaring en historische charme
De matching numbers 3.4-liter motor draait soepel en levert indrukwekkende prestaties voor een klassieke auto, met een perfecte balans tussen comfort en sportiviteit. Gecertificeerd door Jaguar Heritage, is deze Jaguar XK150 ideaal voor deelname aan klassieke rally’s en evenementen. De combinatie van kracht, elegantie en historisch erfgoed maakt dit tot een onweerstaanbare gentleman’s coupé.