Kavelnummer: 218 - 197
Kaveltype: % BTW
Deze BMW 501 uit 1956, ook wel liefkozend "Barokengel" genoemd vanwege zijn sierlijke lijnen, vertegenwoordigt de wederopbouw van BMW na de Tweede Wereldoorlog. Geïntroduceerd op de Frankfurt Motor Show in 1951, markeerde de 501 het begin van een nieuw tijdperk voor het merk. Dit specifieke model is uitgerust met de krachtige 2.6-liter V8-motor, die meer kracht en souplesse levert dan de oorspronkelijke zes-in-lijnmotor, en is gekoppeld aan een handgeschakelde vierversnellingsbak.
Zorgvuldige Restauratie en Authentieke Details
Over een periode van drie jaar is deze BMW 501 door professionals gerestaureerd met aandacht voor elk detail. De diepe, glanzende zwarte lak benadrukt de elegante vormen en straalt in combinatie met het beige interieur pure klasse uit. De chromen sierlijsten en emblemen zijn in uitmuntende staat en geven de auto zijn iconische uitstraling. Het interieur ademt luxe en authenticiteit, met hoogwaardige materialen die een prachtige combinatie van comfort en duurzaamheid bieden. Alles is in originele stijl gehouden, maar waar nodig minutieus gerestaureerd om de charme van de jaren '50 te behouden.
Prestaties en Comfort van Hoog Niveau
Deze BMW 501 is niet alleen prachtig om te zien, maar biedt ook een indrukwekkende rijervaring. De V8-motor start direct, draait soepel en levert genoeg kracht om elke rit aangenaam te maken. Het volledig gereviseerde onderstel zorgt voor uitstekend rijcomfort en wendbaarheid, waardoor de auto ideaal is voor zowel kortere ritten als langere toertochten.
Met zijn rijke geschiedenis, verfijnde techniek en hoogwaardige restauratie is deze BMW 501 V8 een unieke vondst voor verzamelaars en liefhebbers van klassieke auto's. Dit model biedt de perfecte balans tussen esthetiek en rijplezier en is een schitterend voorbeeld van BMW’s historische innovatie.