Kavelnummer: 218 - 234
Kaveltype: % BTW
Deze prachtige Alfa Romeo Junior Zagato 1300 uit 1972 vertegenwoordigt de essentie van Italiaanse design en sportiviteit. Ontworpen door Ercole Spada en gebouwd op het platform van de Alfa Romeo Spider 1300, biedt deze Junior Zagato een zeldzaam en onderscheidend rij-icoon met moderne, strakke lijnen en een tijdloze uitstraling. De wagen onderging een volledige restauratie, waarbij zorgvuldig aandacht is besteed aan het behoud van de originele details en karakteristieke kenmerken van deze unieke coupé.
Volledig gerestaureerde carrosserie
Deze Zagato werd in de afgelopen jaren grondig gerestaureerd. Het proces, uitgevoerd door specialisten, zorgde voor een indrukwekkende eindresultaat. De carrosserie is in de originele blauwe kleur teruggebracht, en het plaatwerk is van een kwaliteit die deze Alfa eer aandoet. De strakke lijnen, perfecte sluitnaden en de indrukwekkend strakke passingen benadrukken het minimalistische design, terwijl het chroomwerk en de verlichtingsdelen een stijlvolle glans toevoegen.
Krachtige 2.0-liter motor
Dit exemplaar is voorzien van een opgewaardeerde 2.0-liter Nord-motor, afkomstig uit een Alfa Romeo Bertone, Berlina of Spider. In combinatie met een bijpassende transmissie en achteras uit dezelfde serie, levert deze Junior Zagato nu zo'n 130 pk, waarmee hij aanzienlijk krachtiger is dan het oorspronkelijke 1.3-liter model. De kenmerkende Weber carburateurs dragen bij aan het spectaculaire motorgeluid dat de rijervaring tot een genot maakt.
Verzorgd en origineel interieur
Het interieur is volledig vernieuwd en straalt dezelfde kwaliteit uit als het exterieur. De comfortabele kuipstoelen zijn prachtig bekleed en bieden uitstekende ondersteuning, terwijl de stijlvolle meters in het vernieuwde dashboard bijdragen aan de authentieke rijervaring. Het geheel is in een uitstekende staat en voelt zowel luxe als sportief aan, perfect passend bij het karakter van deze Junior Zagato.
Zeldzaam verzamelobject met uitgebreide documentatie
Met een productieaantal van slechts 1.108 exemplaren is de Junior Zagato 1300 een zeldzame verschijning, en dit exemplaar, met zijn originele Fahrzeugbrief en een uitgebreide documentatie, is een absolute aanwinst voor de liefhebber en verzamelaar. De bijgevoegde facturen, correspondentie en tijdschriften met rij-impressies maken dit een compleet en gedetailleerd gedocumenteerd exemplaar.