Estimate
Dit is een openbare veiling. Een uitgebracht bod op dit kavel is bindend. Maak a.u.b. gebruik van de kijkdagen alvorens een bod uit te brengen. Op dit kavel is geen recht van retour van toepassing.
Kavelnummer: 218 - 240
Kaveltype: % BTW
Veilingkosten:
Ophaaldag: Bekijk transportmogelijkheden
Sluit: ...
Verkoper bepaalt na de veiling of de kavel wordt gegund - Meer informatie
Classic Car Auctions is niet de verkoper. Wij veilen en factureren als bemiddelaar namens een derde partij, de verkoper.
Deze Ford Cosworth Focus Mark V Le Mans Racer uit 1968 heeft een fascinerende en unieke geschiedenis in de Zweedse autosportwereld. Gebouwd door Sportscars Motors, een gerenommeerd bedrijf onder leiding van Lennart Sundin en Sven "Buris" Burehed, was deze wagen onderdeel van de Zweedse racewereld in de jaren '60. Met hun expertise bouwden ze onder de naam Focus verschillende racewagens, waaronder enkele Formule-auto's en later ook sportwagens zoals dit bijzondere model.
Gebouwd voor internationale competitie
Oorspronkelijk werd deze Focus Mark V ontwikkeld voor coureur Picko Troberg, die de auto zou inzetten in het World Championship Sportscars tot twee-liter. Het chassis werd ontworpen door Charles Lucas, geïnspireerd op de Lotus 23, en de aluminium carrosserie werd intern vervaardigd. Het project begon met een Maserati-motor, maar na teleurstellende prestaties werd deze vervangen door de befaamde 1600 Ford Cosworth FVA-motor, die nog steeds in de wagen aanwezig is. Deze krachtbron van 200 pk maakt de Focus Mark V een bijzonder gewilde en krachtige racer.
Een compleet en uitdagend restauratieproject
Dit unieke raceproject bevat het chassis, de originele aluminium carrosserie en de krachtige Ford FVA-motor, gekoppeld aan een Hewland-versnellingsbak met vijf versnellingen. Met sporen van zijn rijke racehistorie en bijbehorende onderdelen, zoals de originele racewielen en twee extra fronten, biedt deze auto een geweldig potentieel voor restauratie. Voor de echte liefhebber is dit project een zeldzame kans om een stukje autosportgeschiedenis tot leven te brengen.
----
Dit kavel maakt deel uit van de spectaculaire online veiling "Gallery Aaldering Warehouse Trade-in Auction". De veiling bestaat uit drie delen. Wij nodigen u van harte uit om deze unieke collectie te ontdekken tijdens de kijkdagen. Mis deze kans niet en bekijk alles zelf van dichtbij.
Wilt u de kijkdagen bezoeken?
Om de kijkdagen bij te wonen, koopt u uw ticket online. Elk ticket is inclusief een gratis kopje koffie of thee.
Klik hier om uw ticket te reserveren.
Houd er rekening mee dat hoewel tickets voor een specifiek tijdslot zijn, u desgewenst langer kunt blijven.
Bekijk ook de andere veilingen:
- Deel 1 - Gallery Aaldering Warehouse Trade-in Auction
- Deel 2 - Gallery Aaldering Warehouse Trade-in Auction
- Deel 3 - Gallery Aaldering Warehouse Trade-in Auction